Jak jste se o nás dozvěděli?
Seznam
31/262 (12%)
Google
164/262 (63%)
Jiný vyhledávač
21/262 (8%)
Facebook
4/262 (2%)
Rádio
2/262 (1%)
Viděl(a) jsem prodejnu
37/262 (14%)
Viděl(a) jsem firemní auto
3/262 (1%)

 Nákupem výrobků Brita pomáháte

RECYKLACE FILTRŮ

Za vrácení použité patrony sleva na novou

Více ZDE

 Při nákupu nad 1500,- Kč doprava zdarma!

Jak se starat o filtrační konvici Brita?

10. 07. 2024, 19:36

Brita konvice jsou téměř bezúdržbové, uživatelsky jednoduché, ale i přesto pokud chcete, aby Vám Vaše konvice roky dobře sloužila, je třeba se o ni starat. 

Nejpodstatnější je udržovat konvici čistou. Vodu z ní pijete denně a proto je důležité aby voda kterou pijete nebyla nijak znečištěná. Jaké jsou tedy možnosti znečištění?

Konvice znečištěná od vodního kamene - v tomto případě se nejedná o přímé zdravotní riziko, ale pouze o estetický dojem. Každému kdo jakoukoli filtrační konvici delší dobu používá toto není neznámé. Konvice pokrytá vodním kamenem ztrácí svoji průhlednost, je matnější a zvláště u konvic s tmavým víkem je znečištění vodním kamenem viditelnější. Jak tedy takovou konvici vyčistit? K tomuto účelu nabízíme prostředek ANTIKAL. Konvici rozeberete na jednotlivé díly (mimo měřáku) nastříkáte prostředek, rozetřete houbičkou a necháte 10 minut působit. Poté konvici umyjete mycím prostředkem a uvidíte že se bude lesknout jako nová. Toto doporučujeme provádět 1x měsíčně při výměně filtru. I když vodní kámen na povrchu konvice sám o sobě závadný není, je jeho povrch hrubší, hůře se umývá a nečistoty se na něm více drží.

Bakterie - znečištění filtrované vody bakteriemi není okem viditelné, ale pro kvalitu pitné vody a Vaše zdraví je velice podstatné. Filtry Brita jsou vyrobeny tak, aby tvorbu bakterií znemožnili, pokud se tedy používají v souladu s návodem a nepřekračuje se jejich kapacita či životnost. Při běžném používání se tedy problému s bakteriemi bát nemusíte, ale je třeba nejpozději po měsíci filtr vždy vyměnit a při výměně konvici dobře umýt. Pokud filtr používáte déle než měsíc, je to na vlastní riziko, při překročení živostnosti filtru (v závislosti na momentálních podmínkách) hrozí tvorba bakterií. 

Řasy - znečištění filtrované vody řasou se projeví zeleným zákalem ve vnitřní nádobce pod filtrem. 

Riziko tvorby řas způsobují tyto faktory:

  • Prodlužování doby výměny filtru - filtr je vždy třeba vyměnit nejpozději po měsíci používání!
  • Špatná hygiena - konvici při výměně filtru je třeba vždy dobře umýt
  • Extrémní tepelné podmínky - zvláště v létě nenechávat konvici stát na přímém slunci! Pokud máte kuchyňskou linku u okna, najděte pro konvici jiné místo, kam nesvítí slunce. 
  • Dlouho neměněná voda v konvici - přefiltrovaná voda v konvici by neměla stát déle než 24 hodin, poté je třeba ji vylít a přefiltrovat novou

Pokud se Vám řasa již vytvořila, takovou vodu nikdy nepijte! Konvici je třeba dobře umýt, zvláště vnitřní nádobku a vložit nový filtr. Vnitřní nádobku doporučujeme na nějakou chvíli naplnit ředěným Savem, aby se nádobka i ventil desinfikovali a poté dobře umýt vodou.

Při dodržování všech uvedených pravidel bude Vaše voda čistá, chutná a zdravotně prospěšná.


PS. uvedené informace platí pro konvice a filtry značky BRITA. Používání jiných filtrů než originálních v konvicích BRITA nedoporučujeme!

 

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen správně fungovat. Dokument o využití cookies

Souhlasím
Nastavení
Nesouhlasím